10. listopadu 2023

Zdravím vás u nového článku, který chci věnovat tématu naprosto odlišnému od všech těch předchozích. Ráda bych tu totiž zmapovala historii, kterak jsem se ručním pracem věnovati začala. Bude to tedy nejspíš článek tak trochu na pokračování a s odkazem na galerii, ve které uvidíte, co vyrábím, a co případně můžete koupit či zamluvit k vytvoření.
Před dvěma lety jsem si totiž tak začala pohrávat s myšlenkou, že bych se začala věnovat háčkování s naší dcerkou. A tak jsem zakoupila nějaká klubíčka, nějaké háčky a začaly jsme to zkoušet. Zpočátku to samozřejmě moc nešlo a já si připadala jako před lety, když mě coby dítko učila háčkovat moje babička. Nakonec se mi ale podařilo uháčkovat podložku pod hrneček a já si řekla, že chci zkusit ještě víc. Andělku to občas baví, občas ne, dnes už dělá řetízky, do složitějších prací ji zatím nenutím, ať jí háčkování neznechutím (přiznám se, že mě to jako dítě dost nebavilo).

Už v dřívějších dobách jsem nakupovala korálky, vytvořila pár hvězdiček, ale tím to víceméně skončilo. Po mém háčkovacím restartu ale přišel nápad vyrobit ketlovaný růženec – objevili jsme totiž dva u nás v kostele, oba byly roztržené, ale jeden je kompletní, tak jsme ho spravili a pan farář nám řekl, ať si ho necháme. Vykoumala jsem tedy systém a začala s růženci z minerálních kamenů. Pak přibyly z broušených korálků Preciosa, poslední mám z dřevěných a určitě budou ještě další verze. Samozřejmostí pak byly i náramky desátky, které vytvářím z komponentů z chirurgické oceli. Růžence i náramky můžu dárkově zabalit do krásné papírové krabičky. 

Mám chuť i do šperků s jinou tématikou, věnuji se i macramé a dalším.
Mé zatím poslední výrobky jsou šité náramky z korálků.

 

V tomto článku jsou fotografie aktuálně nabízených produktů, galerii všech mých výrobků pak najdete zde:

V případě zájmu o nějaký výrobek mě kontaktujte (jitka(zavináč)nekolova.eu nebo 605481546).

Závěrem bych ještě chtěla zdůraznit, že z každého prodaného výrobku věnuji část ceny na potřebné opravy, práce a nákupy do kostelů Všech svatých v Nezvěsticích a sv. Vavřince v Žákavé (zakládáme k tomu účelu spolek Náš kostel, z. s.).Děkuji a těším se, že vám mé výrobky udělají radost a pomůžou dobré věci.