Každý z nás během života prochází různými úrovněmi vědomí. Někdy nás skoro jen minou, někdy se v nich zasekneme, snažíme se postoupit dál, ale ne vždy se to daří. Je to nezbytný vývoj – naše duše směřuje k osvícení a cestou se setkává s karmou. Často je tedy třeba na některé z úrovní setrvat, aby karma mohla být zmírněna, a pak můžeme pokračovat v postupu. Někdy se podaří přeskočit během života víc úrovní, někdy zůstaneme na stejné.

V příštích několika článcích bych se ráda věnovala jednotlivým úrovním, které se pokusím představit, objasnit, proč se dějí některé věci a nabídnout řešení, jak s nimi naložit. Čerpám z velmi přínosné knihy dr. Davida R. Hawkinse Vzestup po úrovních vědomí. Při jejím čtení i mně samotné začaly docvakávat různé souvislosti dějů, které byly a jsou v mém životě, s mými myšlenkovými pochody.

Chtěla bych zdůraznit, že žádná z úrovní, které si zde uvedeme, není „špatná“ nebo „lepší“, tato označení jsou jen projevem dualismu, kterým my, hmotní lidé, vše pojmenováváme. Pokud se v našem životě něco děje, je to potřebné, i když to v tu chvíli tak vůbec nevypadá a máme pocit, že se jenom trápíme. Záleží opravdu jen na nás, jak za to vezmeme a zda pro svůj posun budeme ochotni něco udělat. A je jedno, zda se necháme někým vést nebo do toho půjdeme na vlastní pěst. Zde opět každému vyhovuje něco jiného a pokud budeme věřit a důvěřovat, správná cesta se nám dříve nebo později ukáže. Pak už půjde jen o to, tím správným směrem vykročit.